Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu z Pogonią
Zapowiedź meczu z Pogonią

Zapowiedź meczu z Pogonią

W sobotę o 14:00 Dolcan podejmie na własnym boisku Pogoń Szczecin. Ząbkowianie mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową i muszą wygrać zaległe spotkanie aby przybliżyć się do utrzymania. Goście grają już o nic bo stracili szansę na awans do Ekstraklasy.

Sobotni mecz w Ząbkach będzie pojedynkiem dwóch najsłabszych drużyn w rundzie wiosennej. Pierwotnie spotkanie pomiędzy Dolcanem a Pogonią miało odbyć się w zeszły weekend. Wtedy jednak drużyna ze Szczecina grała w finale Pucharu Polski z Jagielonią i mecz został przełożony na najbliższą sobotę. Dolcan do meczu z Pogonią przystąpi po wygranych derbach Mazowsza ze Zniczem. W Pruszkowie w meczu o sześć punktów podopieczni trenera Dariusza Kubickiego pokonali gospodarzy 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Andrzej Stretowicz. 34-letni napastnik w tym sezonie zdobył tylko cztery bramki, ale każda dawała Dolcanowi punkty. W spotkaniu z Pogonią opiekun ząbkowian będzie już mógł skorzystać Piotra Kosiorowskiego, który pauzował w ostatniej kolejce z powodu żółtych kartek. Zabraknie jednak Bartosza Hinca, który musi odpoczywać jeszcze jeden mecz za jedenastą żółtą kartkę.
Pogoń mimo dużej aktywności w zimowym okienku transferowym nie włączyła się w walkę o awans do Ekstraklasy. Drużyna ze Szczecina po stracie szans na awans skupiła się na grze w Pucharze Polski. Podopieczni trenera Piotra Mandrysza w krajowym pucharze dotarli aż do finału. W decydującym meczu nie sprostali jednak Jagielonii Białystok przegrywając 0:1. W środę Pogoń przegrała z liderem I ligi Widzewem Łódź 1:2.
Jesienią w Szczecinie gospodarze wygrali 2:0 po bramkach Maksymiliana Rogalskiego i Piotra Dziuby.