Remis z Pogonią

W zaległym meczu 31. kolejki I ligi Dolcan Ząbki zremisował na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1:1. Goście prowadzili od 7. minuty po golu Marcina Bojarskiego. Bramkę na wagę punktu dla Dolcanu kwadrans przed końcem meczu zdobył Marcin Korkuć.

Od początku spotkania inicjatywę na boisku przejęli goście. Efektem tego była zdobyta bramka już 7. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Przemysława Pietruszki piłkę w polu karnym trącił Marcin Bojarski, a ta wpadła do bramki. Po golu tempo spotkania zdecydowanie siadło. Obie drużyny starały się stworzyć sytuację podbramkowe grając długie piłki na swoich napastników. W 30. minucie z rzutu wolnego groźnie uderzał Dariusz Dadacz, ale strzał obrońcy gospodarzy minął o centymetry bramkę strzeżoną przez Radosława Janukiewicza. Portowcy najlepszą okazję na podwyższenie wyniku mieli pod koniec pierwszej połowy. Wtedy podopieczni trenera Piotra Mandrysza wyszli z kontratakiem pięciu na dwóch. Mimo liczebnej przewagi piłkarze Pogoni nie potrafili zdobyć gola.
Po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inną drużynę Dolcanu. Ząbkowianie zaczęli grać zdecydowanie agresywnie i zdecydowanie. Mimo przewagi gospodarzy bliżej zdobycia bramki byli goście. Groźnie z rzutu wolnego uderzał Maksymilian Rogalski, ale Rafał Misztal kontrolował lot futbolówki. W 58. minucie przed polem karnym przyjezdnych faulowany był Marcin Stańczyk. Sam poszkodowany podszedł do wykonania rzutu wolnego. Pierwsza próba pomocnikowi Dolcanu się nie udała, ale sędzia nakazał powtórzenie stałego fragmentu gry bo Bojarski za wcześnie ruszył do piłki. Za to zagranie zawodnik portowców otrzymał drugą żółtą kartkę w meczu i musiał opuścić boisko. Gospodarze przewagę liczebną wykorzystali dopiero w 77. minucie. Skutecznie zza pola karnego uderzył Marcin Korkuć. Mimo kilku okazji z obu stron wynik spotkania nie uległ już zmianie.
Dolcan po remisie z Pogonią awansował na dwunaste miejsce w tabeli. Ząbkowianie mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i dalej muszą walczyć o utrzymanie. Punkt zdobyty w Ząbkach nie dał nic Pogoni. Portowcy dalej zajmują piątą lokatę.

Dolcan Ząbki - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

0:1 Marcin Bojarski (7.)
1:1 Marcin Korkuć (76.)

Dolcan: Rafał Misztal - Marcin Korkuć, Robert Stawicki (46. Bartosz Hinc), Mariusz Unierzyski, Dariusz Dadacz, Jacek Gabrusewicz (68. Rafał Wielądek), Marcin Hirsz, Karol Kostrubała, Marcin Stańczyk (77. Benjamin Imeh), Sebastian Ziajka, Piotr Kosiorowski.

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Maciej Mysiak (21. Omar Jarun), Marcin Nowak, Krzysztof Hrymowicz, Marcin Woźniak, Maksymilian Rogalski (73. Tomasz Parzy), Robert Mandrysz, Dariusz Zawadzki, Przemysław Pietruszka - Marcin Bojarski, Mikołaj Lebedyński (64. Olgierd Moskalewicz).

żółte kartki: Stawicki, Wielądek, Kostrubała - Nowak, Bojarski.
czerwona kartka: Marcin Bojarski (58. druga żółta).
sędziował: Erwin Paterek (Lublin).