Porażka w Gorzowie

W zaległym meczu 26. kolejki I ligi Dolcan przegrał na wyjeździe z GKP Gorzów Wielkopolski 0:3. Po porażce w Gorzowie Wielkopolskim drużyna z Ząbek jest coraz bliżej strefy spadkowej.

Mecz w Gorzowie Wielkopolskim miał przybliżyć, którąś z drużyn do utrzymania się w I lidze. Od początku spotkania to gospodarze przejęli inicjatywę i narzucili rywalom swój styl gry. Mimo zdecydowanej przewagi podopieczni trenera Adama Topolskiego  nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Pierwszą okazję na zdobycie gola gospodarze mieli w 22. minucie. Jednak po dośrodkowaniu w pole karne Michała Ilków-Gołąba przestrzelił Emil Drozdowicz. Dziewięć minut później napastnik z Gorzowa już się nie pomylił. Tym razem podawał Artur Andruszczak. Jedno bramkowe prowadzenie miejscowi utrzymali do przerwy.
Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. To gospodarze byli stroną dominującą i stwarzali kolejne sytuacje. Jednak bardzo dobrze w bramce Dolcanu spisywał się Rafał Misztal. W 70. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Andruszczak i GKP musiało kończyć mecz w dziesiątkę. Mimo gry w osłabieniu gospodarze potrafili zdobyć jeszcze dwie bramki. W 76. minucie swojego drugie gola strzelił Drozdowicz, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił rezerwowy Robert Song.

GKP po raz pierwszy w historii pokonało Dolcan. Dzięki wygranej zespół z Gorzowa ma już trzy punkty przewagi nad ekipą z Ząbek. Podopieczni trenera Topolskiego są bardzo blisko zapewnienia sobie utrzymania na zapleczu Ekstraklasy. Dolcan po porażce w Gorzowie jest coraz bliżej strefy spadkowej, a przed sobą ma bardzo ciężki mecz w sobotę w Kluczborku.

GKP Gorzów Wielkopolski - Dolcan Ząbki 3:0 (1:0)
Emil Drozdowicz 31', 75',  Robert Sing 90'.
GKP: Sławomir Janicki - Krzysztof Ziemniak, Maciej Truszczyński (65. Paweł Grocholski), Paweł Wojciechowski, Paweł Kaczorowski, Artur Andruszczak, Adrian Łuszkiewicz, Krzysztof Kaczmarczyk (87. Robert Sing), Emil Drozdowicz, Michał Ilków-Gołąb, Sebastian Janusiński (65. Mateusz Machaj).
Dolcan: Rafał Misztal - Robert Stawicki, Mariusz Unierzyski, Marcin Korkuć, Mateusz Pawłowicz, Sebastian Ziajka, Hubert Robaszek, Andrzej Stretowicz (56. Michał Zapaśnik), Jakub Kabala (78. Benjamin Imeh), Przemysław Grajek (46. Marcin Stańczyk), Piotr Kosiorowski.

żółte kartki: Truszczyński, Kaczmarczyk, Łuszkiewicz, Andruszczak - Ziajka, Drozdowicz, Korkuć Kabala, Zapaśnik.
czerwona kartka: Andruszczak (70. druga żółta).
sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).