Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Podtrzymać dobrą passę z GKP
Podtrzymać dobrą passę z GKP

Podtrzymać dobrą passę z GKP

Jutro Dolcan zagra zaległy mecz 26. kolejki I ligi. Ząbkowianie zagrają na wyjeździe z GKP Gorzów Wielkopolski. Do tej pory obie drużyny zdobyły po 36 punktów. Dolcan jeszcze nigdy nie przegrał z GKP. Jesienią zwyciężył 3:1.
Dolcan po zdobyciu punktu z walcząca o awans Sandecją dalej nie może być pewny utrzymania. W poprzednim sezonie aby zająć 14. miejsce wystarczyło zdobyć 33 punkty. W tym roku na pewno potrzebne będzie o wiele więcej. W spotkaniu z Sandecją Dolcan wreszcie w tej rundzie zagrał dobrze w obronie. Podopieczni trenera Dariusza Kubickiego bardzo dobrze wykonywali założenia taktyczne i byli bliscy sprawienia jeszcze większej niespodzianki. W środę opiekun Dolcanu nie będzie mógł skorzystać z Bartosza Hinca i Marcina Hirsza. Obaj piłkarze pauzują za żółte kartki.

Drużyna GKP do meczu z Dolcanem przystąpi po pechowej porażce w Płocku. Zawodnicy z Gorzowa Wielkopolskiego przegrali z Wisła po bramce z 79. minuty. We wcześniejszej kolejce podopieczni trenera Adama Topolskiego nie potrafili pokonać na własnym boisku KSZO. Szkoleniowiec GKP w spotkaniu z Dolcanem ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy.

Jak do tej pory oba klubu mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Dolcan wygrywał dwa razy, a raz padł remis. Jesienią w Ząbkach gospodarze wygrali 3:1. Trzy bramki dla prowadzonych wtedy jeszcze przez trenera Marcina Sasala ząbkowian strzelił Maciej Tataj.