Flota lepsza od Dolcanu

Nie udała się wyprawa piłkarzy z Ząbek do Świnoujścia. W meczu 28. kolejki I ligi Flota wygrała z Dolcanem 1:0. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Sławomir Mazurkiewicz w 54’ minucie.

Dolcan i Flota to dwa największe rozczarowania rundy wiosennej. Piłkarze z Ząbek w tym roku zdołali wygrać tylko raz, a z Świnoujścia jeszcze ani razu. Spotkanie obu drużyn nie przyniosło dużo emocji. Na boisku było więcej walki, niż składnych akcji i sytuacji podbramkowych.
O pierwszej połowie można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła. Jedyna godna uwagi sytuacja w tej części gry to niecelny strzał z rzutu wolnego Sławomira Mazurkiewicza.
Po przerwie spotkanie trochę się ożywiło. Swoją pierwszą groźną akcję w tym meczu stworzyli goście. Strzał Jakuba Kabali skutecznie obronił Krzysztof Żukowski. W 53. minucie sędzia Marcin Słupiński podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jego zdaniem Rafał Misztal faulował w polu karnym Damiana Krajanowskiego. Jednak po protestach piłkarzy z Ząbek i konsultacji z asystentem, zmienił swoją decyzję. W 55. minucie wpadła jedyna bramka tego meczu. Z rzutu wolnego z ok. 30 metrów uderzał Mazurkiewicz. Piłka po mocnym i precyzyjnym strzale obrońcy Floty zatrzymała się dopiero w bramce przyjezdnych. Po stracie gola piłkarze Dolcanu robili wszystko aby odrobić straty. Najlepszej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Bartosz Hinc, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Żukowskim.
Flota po dziewięciu meczach bez zwycięstwa w końcu wygrała. Dzięki dzisiejszym trzech punktom zrównała się w tabeli z Dolcanem. Drużyna z Ząbek po środowym dobrym meczu, znowu zagrała poniżej oczekiwań i dalej nie może być pewna utrzymania na zapleczu Ekstraklasy.

Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki 1:0 (0:0)

Sławomir Mazurkiewicz 54'.

Flota: Krzysztof Żukowski - Sebastian Fechner, Sławomir Mazurkiewicz, Dawid Kubowicz, Przemysław Rygielski - Ferdinand Chi Fon (67. Grzegorz Skwara), Tomasz Rudolf, Marek Niewiada, Damian Krajanowski - Marek Kowal (80 Ensar Arifović), Damian Staniszewski (71. Charles Uchenna Nwaogu). Ferdinand Chi-Fon. Damian Krajanowski. Tomasz Rudolf, Damian Staniszewski, Marek Kowal

Dolcan: Rafał Misztal - Marcin Korkuć, Marcin Hirsz, Robert Stawicki, Mariusz Unierzyski - Piotr Kosiorowski, Bartosz Hinc, Hubert Robaszek (74. Krystian Pieczara), Sebastian Ziajka - Jakub Kabala (61. Andrzej Stretowicz), Michał Zapaśnik (61. Benjamin Imeh).

żółte kartki: Kabala, Hinc, Korkuć.

sędziował: Marcin Słupiński (Sieradz).