Dolcan wygrywa w Pruszkowie

Dolcan Ząbki pokonał na wyjeździe Znicz Pruszków 1:0. Porażka gospodarzy oznacza, że w przyszłym sezonie zespół z Pruszkowa zagra w II lidze. Dzięki zwycięstwu Dolcan dalej liczy się w walce o utrzymanie.

Przed spotkaniem obie drużyny wiedział, że tylko zwycięstwo przybliża ich do utrzymania. Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze w 9. minucie meczu. Grzegorz Piesio znalazł się w dogodnej sytuacji, ale były piłkarz Lecha Poznań źle przyjął futbolówkę i nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Chwilę później z boiska z powodu kontuzji musiał zejść Hubert Robaszek. W jego miejsce pojawił się Sebastian Ziajka, który ożywił poczynania gości. Pięć minut po wejściu na boisku Ziajka został sfaulowany tuż przed polem karnym. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny, ale piłkę z pola karnego wybili obrońcy Znicza. W 27. minucie Dolcan objął prowadzenie. Prostopadłe podanie Marcina Stańczyka na gola zamienił Andrzej Stretowicz. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
Po zmianie stron goście próbowali jak najdłużej utrzymywać się przy piłce. Znicz miał problem ze stworzeniem sobie choć jednej dogodnej sytuacji. W 60. minucie po rzucie rożnym groźnie głową strzelał Marcin Korkuć. Strzał obrońcy Dolcanu kapitalnie obronił Adrian Bieniek. Gospodarze swoją szansę mieli dopiero w końcówce spotkania, ale Tomasz Chałas nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem.
Znicz po trzech sezonach spędzonych na zapleczu Ekstraklasy spada do II ligi. Dolcan dzięki wygranej opuścił strefę spadkową.

Znicz Pruszków - Dolcan Ząbki 0:1 (0:1)
0:1 Andrzej Stretowicz (27.)

Znicz: Adrian Bieniek - Błażej Radler, Piotr Klepczarek, Zbigniew Kowalski, Rafał Zaborowski, Marcin Rackiewicz (64. Jakub Kawa), Bartosz Osoliński (70. Artur Januszewski), Tomasz Feliksiak, Grzegorz Piesio, Kacper Tatara (46. Piotr Kasperkiewicz), Tomasz Chałas.

Dolcan: Rafał Misztal - Marcin Korkuć, Robert Stawicki, Mariusz Unierzyski, Dariusz Dadacz, Jacek Gabrusewicz, Marcin Hirsz, Karol Kostrubała, Marcin Stańczyk (67. Jakub Kabala), Hubert Robaszek (11. Sebastian Ziajka), Andrzej Stretowicz (53. Michał Zapaśnik).

żółte kartki: Feliksiak, Zaborowski - Gabrusewicz.
sędziował: Jarosław Chmiel (Warszawa).