Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Dolcan podejmuje Sandecję
Dolcan podejmuje Sandecję

Dolcan podejmuje Sandecję

W meczu 29. kolejki I ligi Dolcan na własnym boisku podejmie Sandecję Nowy Sącz. Gospodarze mają tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Goście w Ząbkach liczą na zdobycie trzech punktów, które przybliży ich do awansu do Ekstraklasy.
Po bardzo dobrym meczu i zwycięstwie nad GKSem Katowice 3:2 wszyscy w Ząbkach myśleli, że ich zespół kryzys ma za sobą. Jednak w ostatniej kolejce podopieczni trenera Dariusza Kubickiego przegrali na wyjeździe z Flotą. Była to pierwsza wygrana w tym roku zespołu ze Świnoujścia. Co gorsza dla szkoleniowca Dolcanu dziesiątą żółtą kartkę otrzymał Bartosz Hinc. Lider drugiej linii drużyny z Ząbek musi pauzować przez dwa spotkania.
Sandecja na Mazowsze przyjeżdża tylko w jednym celu aby zwyciężyć. Podopieczni trenera Dariusza Wójtowicza muszą wygrać jeżeli chcą dalej liczyć się w walce o Ekstraklasę. Opiekun gości nie będzie mógł skorzystać z Piotr Banii, który złamał lewą rękę i nie wystąpi do końca sezonu. W Ząbkach nie wystąpi również Maciej Bebenek, który pauzuje za żółte kartki.