Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Derby Mazowsza o sześć punktów
Derby Mazowsza o sześć punktów

Derby Mazowsza o sześć punktów

W środę w meczu 32. kolejki I ligi Dolcan zagra na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Obie drużyn znajdują się w strefie spadkowej. Ząbkowianie aby realnie myśleć o utrzymaniu muszą wygrać to spotkanie.
Dolcan Ząbki po ostatniej kolejce I ligi spadł na miejsce zagrożone spadkiem. Jest to efekt przełożenia meczu z Pogonią z powodu udziału drużyny ze Szczecina w finale Pucharu Polski. Drużyna z Ząbek zamiast spotkania ligowego rozegrała sparing z III-ligową Legionovią Legionowo. Podopieczni trenera Dariusza Kubickiego pokonali trzecioligowców 4:1, a dwie bramki strzelił Andrzej Stretowicz. Dolcan nie wygrał meczu na wyjeździe od 24. października zeszłego roku. Wtedy to drużyna pod wodzą jeszcze Marcina Sasala sprawiłą ogromną niespodziankę ogrywając w Zabrzu Górnik. Później ząbkowianie przegrali pięć meczów na obcych boiskach strzelając w nich tylko jedną bramkę. Dopiero w przedostatniej kolejce udało się Dolcanowi przywieść cenny punkt z Kluczborka po remisie 1:1.
Znicz środowe spotkanie musi wygrać aby dalej się liczyć w walce o utrzymanie. Porażka z Dolcanem oznaczać będzie spadek drużyny z Pruszkowa. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Jacka Grembockiego zwyciężyli w Poznaniu z Wartą 3:2. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Tomasz Chałas, który niedawno wrócił do gry po kontuzji kolana.
Historia pierwszoligowych spotkań obu drużyn przemawia za Dolcanem. Ząbkowianie wygrali ostatnie trzy mecze ze Zniczem. Jesienią w Ząbkach gospodarze zwyciężyli 2:1.