Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Czy będzie powtórka z Zabrza?
Czy będzie powtórka z Zabrza?

Czy będzie powtórka z Zabrza?

We wtorek Dolcan podejmie u siebie Górnik Zabrze w meczu 33. kolejki I ligi. Górnik w Ząbkach będzie chciał przypieczętować swój awans do Ekstraklasy i zrewanżować się ząbkowianom za porażkę z rundy jesiennej 1:2.
Dolcan na dwie kolejki przed końcem rozgrywek I ligi zajmuje dwunaste miejsce z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową. Ząbkowianie w sobotę zremisowali w zaległym meczu z Pogonią Szczecin. Gospodarze mogli ten mecz wygrać, ale nie potrafili wykorzystać przewagi jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Marcina Bojarskiego. We wtorkowym meczu trener Dariusz Kubicki nie będzie mógł skorzystać z Roberta Stawickiego, który pauzuje za żółte kartki. Nie pewny jest występ Marcina Korkucia. Bohater spotkania przeciwko Pogonii nabawił się w ostatniej minucie sobotniego meczu urazu barku.
Górnik do Ząbek mógł przyjechać już jako drużyna Ekstraklasy. Podopieczni trenera Adama Nawałki nie wykorzystali jednak szansy na zapewnienie sobie awansu w ostatniej kolejce przegrywając u siebie z Wartą Poznań 2:3. Zabrzanie potrzebują punktu we wtorek aby cieszyć się z awansu.
Jesienią Dolcan sprawił ogromną niespodziankę i wygrał w Zabrzu 2:1. Bramki dla ząbkowian w tamtym meczu zdobywali Marcin Korkuć i Maciej Tataj.