Pierwsze zwycięstwo Dolcanu

Dolcan Ząbki pokonał w zaległym meczu 25. kolejki I ligi GKS Katowice 3:2 (2:1). Jest to pierwsza wygrana drużyny z Ząbek od 31 października 2009 roku. Bramki dla Dolcanu strzelali: Dariusz Dadacz, Michał Zapaśnik i Jakub Kabala.

Spotkanie idealnie ułożyło się dla piłkarzy prowadzonych dopiero drugi raz przez trenera Dariusza Kubickiego. Już w 6. minucie po uderzeniu z połowy boiska Dariusza Dadacza gospodarze wyszli na prowadzenie. Olbrzymi błąd przy tej bramce popełnił bramkarz gości Jacek Gorczyca. Niespełna kwadrans później prowadzenie Dolcanu podwyższył Michał Zapaśnik. Napastnik wypożyczony z Zagłębia Lubin dobił piłkę po strzale Sebastiana Ziajki. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla Dolcanu to kwestia czasu kontaktowego gola strzelili przyjezdni. Samobójczą bramkę strzelił Robert Stawicki. Po straconym golu Dolcan zaczął bardziej szanować piłkę. Podopieczni trenera Kubickiego długo utrzymywali się i kontrowali grę. W 37. minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Zapaśnik. Napastnik gospodarzy nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Gorczycą.

Po przerwie dalej na boisku przeważali gospodarze. Swoją przewagę udokumentowali trzecią bramką w 55. minucie. Dwójkową akcję Piotr Kosiorowski – Jakub Kabala skutecznym strzałem zakończył ten drugi. Po stracie bramki goście zaczęli grać odważniej i atakować większą liczbą zawodników. W 67. minucie podopieczni trenera Roberta Moskala zdobyli bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu Tomasza Hołoty gola strzałem głową zdobył rezerwowy Łukasz Wijas. Już do końca spotkania to goście byli stroną dominującą. W ostatnich minutach spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Dadacz. W doliczonym czasie gry Andrzej Stretowicz zdobył bramkę dla Dolcanu. Jednak radość gospodarzy nie trwała długo, bo arbiter tego spotkania dopatrzył się faulu napastnika Dolcanu. Mimo doliczonych  aż siedmiu minut piłkarze GKSu nie zdołali zdobyć wyrównującej bramki.

Dolcan Ząbki - GKS Katowice 3:2 (2:1)
Dadacz 6', Zapaśnik 17', Kabala 55’ - Stawicki 19' (sam.), Wijas 67'.

Dolcan Ząbki: Misztal - Stawicki, Unierzyski (54' Hirsz), Korkuć, Dadacz, Hinc, Ziajka, Kosiorowski, Robaszek Kabala (71' Stretowicz), Zapaśnik(86' Grajek).
GKS Katowice: Gorczyca - Małkowski (67' Rys), Dziółka, Napierała, Niechciał, Cholerzynski, Nowak (46' Wijas), Hołota, Plewnia, Dudzic, Buśkiewicz (75' Malicki).
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).
Żółte kartki: Hołota, Dziółka (GKS) oraz Dadacz, Hinc, Stretowicz (Dolcan).
Czerwona kartka: Dadacz /84' druga żółta/ (Dolcan).