Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Najdalszy wyjazd Dolcanu. Mecz z Flotą
Najdalszy wyjazd Dolcanu. Mecz z Flotą

Najdalszy wyjazd Dolcanu. Mecz z Flotą

Piłkarzy z Ząbek czeka najdalszy wyjazd w tym sezonie. W meczu 28. kolejki I ligi Dolcan zagra w Świnoujściu z Flotą. Gospodarze w tym roku jeszcze nie wygrali. Ząbkowianie odnieśli pierwsze tegoroczne zwycięstwo dopiero w ostatniej kolejce.
Piłkarze Dolcanu do Świnoujścia pojadą w bardzo dobrych nastrojach. W środę podopieczni trenera Dariusza Kubickiego po bardzo dobrym meczu wygrali z GKSem Katowice 3:2. Było to pierwsze zwycięstwo Dolcanu w tym roku. Dzięki tej wygranej Dolcan oddalił się od strefy spadkowej na pięć punktów. W sobotnim spotkaniu szkoleniowiec drużyny z Ząbek będzie mógł skorzystać ze wszystkich piłkarzy.

Flota jest jedynym zespołem I ligi, który w tym roku jeszcze nie wygrał. Podopieczni trenera Petra Nemeca w siedmiu tegorocznych meczach strzelił tylko trzy bramki, w tym jedną z gry.

W spotkaniu z Dolcanem opiekun Floty nie będzie mógł skorzystać z pozyskanego zimą Marcina Stańka, który w spotkaniu ze Stalą obejrzał czerwoną kartkę.

Flota i Dolcan jak dotąd w I lidze mierzyły się trzykrotnie. Zawsze wygrywali gospodarze. Najpierw było 1:0 dla Floty, potem odpowiednio 2:0 i 3:0 dla Dolcanu.