Dolcan z nowym trenerem podejmuje Podbeskidzie

W sobotę w Ząbkach Dolcan w meczu I ligi zagra z Podbeskidziem Bielsko Białą. Gospodarzy poprowadzi po raz pierwszy nowy trener Dariusz Kubicki. Goście będą chcieli po raz drugi w tym sezonie wygrać z Dolcanem. Jesienią Podbeskidzie zwyciężyło aż 4:0.
W czasie przerwy w rozgrywkach spowodowaną żałobą narodową władze Dolcanu postanowiły zmienić trenera. Radosława Mroczkowskiego, pod którego wodzą zespół zdobył tylko punkt w pięciu spotkaniach zastąpił Dariusz Kubicki. W Ząbkach liczą, że w tym przypadku zadziała zasada „nowej miotły” i Dolcan wygra po raz pierwszy w tym roku. Nowy opiekun Ząbkowian miał tylko tydzień na przygotowanie drużyny do meczu z Podbeskidziem. W tym czasie Dolcan rozegrał dwa mecze kontrolne. W pierwszym pierwszoligowcy przegrali z Huraganem Wołomin 1:2. Dzień później Dolcan pokonał trzecioligowe KS Piaseczno 2:0. Podopieczni trenera Kubickiego będą mieli dodatkową motywacje przed sobotnim meczem. Jesienią Dolcan w Bielsku Białej przegrał aż 0:4.
Podbeskidzie w tym sezonie walczy tylko o utrzymanie w I lidze. Zespół prowadzony przez trenera Roberta Kasperczyka zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli. Opiekun drużyny przyjezdnych w spotkaniu z Dolcanem będzie mógł już skorzystać z Jacka Broniewicza, który ostatnio leczył kontuzje. W Ząbkach nie zobaczymy Bartłomieja Koniecznego, który nie zdążył wyleczyć się na ten mecz. Zespół Podbeskidzia nie wygrał już od trzech kolejek i w spotkaniu z Dolcanem będzie chciało przerwać tą zła passę.