Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Dolcan odrabia zaległości. Mecz z GKSem
Dolcan odrabia zaległości. Mecz z GKSem

Dolcan odrabia zaległości. Mecz z GKSem

W środę piłkarze I ligi rozegrają zaległe mecze 25. kolejki. W Ząbkach Dolcan podejmie GKS Katowice. Gospodarze będą chcieli przerwać fatalną pasę ośmiu meczów bez zwycięstwa. Goście powalczą o powtórzenie wyniku z poprzedniego roku, kiedy wygrali z Dolcanem na wyjeździe 1:0.
Dolcan na zwycięstwo w lidze czeka od 31 października poprzedniego roku. Wtedy drużyna z Ząbek rozgromiła u siebie Górnika Łęczna 4:0. Od tego spotkania zespół z Mazowsza przegrał aż sześć razy i dwukrotnie zremisował. Jak na razie największy problemem Dolcanu jest znalezienie następców po odejściu trenera Marcina Sasala, Macieja Tataja i Grzegorza Lecha. W roli szkoleniowca Dolcanu nie sprawdził się Radosław Mroczkowski, były asystent Leo Beenhakkera. Drużyna pod jego wodzą zdołała zdobyć tylko punkt. Próby ratowania sezonu i miejsca w I lidze dla Ząbek podjął się Dariusz Kubicki. Jednak pierwszy mecz zespół prowadzony przez niego przegrał 0:3 z Podbeskidziem.

Drużyna GKSu, z której zimą odszedł trener Adam Nawałka oraz trzon zespołu był skazywany jako główny kandydat do spadku. Jednak nowemu opiekunowi Katowiczan Robertowi Moskalowi udało się poukładać zespół na tyle aby zajmował miejsce w środku tabeli. Wiosną GKS potrafił ograć m.in. ŁKS i Wartę. W ostatniej kolejce klub z Katowic zremisował na wyjeździe z KSZO 1:1.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn padł bezbramkowy remis.