Dolcan dalej bez zwycięstwa

Dolcan Ząbki przegrał u siebie z Podbeskidziem Bielsko Biała 0:3 (0:2) w meczu 27. kolejki I ligi. Gospodarzom nie pomogła zmiana trenera. Goście po raz drugi ograli Ząbkowian w tym sezonie. Jesienią zwyciężyli 4:0.
W Ząbkach nie zadziałała metoda „nowej miotły” w postaci trenera Dariusza Kubickiego. Przez cały mecz przewagę na boisku mieli goście, którzy musieli wygrać aby nie znaleźć się w strefie spadkowej. Podbeskidzie objęło prowadzenie w 21. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Clemence Matawu, a piłkę do bramki uderzeniem głową skierował Piotr Bagnicki. Kwadrans później było już 2:0 dla przyjezdnych. Składną akcję całego zespołu, ładny strzałem wykończył Matawu Trener Dolcanu widząc nieporadność swoich podopiecznych dokonał zmiany już w pierwszej połowie. W miejsce Jacka Gabrusewicza wprowadził Michała Zapaśnika. 22- letni napastnik w doliczonym czasie gry pierwszej połowy stworzył idealną sytuację na bramkę kontaktową. Podania Zapaśnika nie wykorzystał jednak Sebastian Ziajka.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Dalej podopieczni trenera Roberta Kasperczyka utrzymywali się długo przy piłce i kontrowali przebieg wydarzeń na boisku. Goście swoją przewagę udokumentowali strzeleniem trzeciej bramki autorstwa Piotra Malinowskiego w 56. minucie.
Dolcan nie wygrał jeszcze w tym roku meczu. Drużyna z Ząbek spadła na dziewiąte miejsce i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Podbeskidzie po raz drugi w sezonie ograło Dolcan. Dzięki wygranej w Ząbkach górale przełamali passę trzech meczów bez zwycięstwa.

Dolcan Ząbki - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:2)
Piotr Bagnicki 21’, Clemence Matawu 35’, Piotr Malinowski 55’.

Dolcan: Rafał Misztal - Robert Stawicki, Mariusz Unierzyński, Mateusz Pawłowicz, Marcin Korkuć - Bartosz Hinc, Sebastian Ziajka, Piotr Kosiorowski, Hubert Robaszek (66. Przemysław Grajek) - Andrzej Stretowicz (54. Benjamin Imeh), Jacek Gabrusewicz (39. Michał Zapaśnik).
Podbeskidzie: Richard Zajac - Łukasz Ganowicz, Jacek Broniewicz, Juraj Dančík, Michał Osiński, Piotr Malinowski, Dariusz Kołodziej (72. Łukasz Kanik), Łukasz Matusiak, Clemence Matawu, Sylwester Patejuk (66. Ndabenkulu Nkube), Piotr Bagnicki (83. Tomasz Górkiewicz).

Żółte kartki: Robert Stawicki, Marcin Korkuć, Piotr Kosiorowski
sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice).