Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Z Motorem o pierwsze zwycięstwo
Z Motorem o pierwsze zwycięstwo

Z Motorem o pierwsze zwycięstwo

W sobotę Dolcan podejmie na własnym boisku Motor Lublin. Pojedynek z przedostatnią drużyną w tabeli będzie doskonałą okazją dla Ząbkowian do odniesienia pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej. Jesienią w Lublinie padł bezbramkowy remis. Początek sobotniego spotkania o 14:00.

Porażka w ostatniej kolejce z Wartą 1:2 była dla Ząbkowian była pierwszą w tym sezonie na własnym boisku. Mimo gry w osłabieniu Dolcan był w tym meczu stroną przeważającą. Podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego oddali więcej strzałów na bramkę przeciwnika ( 9 do 6). Martwić może jedynie, że tylko 4 z nich było celnych.

W spotkaniu z Motorem na pewno nie zagrają: Mariusz Unierzyski, Michał Zapaśnik i Jacek Gabrusewicz. Mariusz pauzuje za czerwoną kartkę z meczu z Wartą, Michał jest kontuzjowany, a Jacek nie doszedł jeszcze do formy po kontuzji. Nie pewny jest występ Tomasza Kułkiewicza i Piotra Kosiorowskiego. Obaj dochodzą do zdrowia po kontuzjach.

Zespół Motoru do Ząbek przyjedzie po wysokiej porażce z Sandecją Nowy Sącz 1:4. Od wiosny trenerem drużyny z Lublina jest Bogusław Baniak, który zastąpił na tym stanowisku Mirosława Kosowskiego. W sobotnim spotkaniu nowy opiekun Motoru nie będzie mógł skorzystać z: Rafała Króla, Michała Maciejewskiego (obaj kontuzjowani) oraz Przemysława Żmudy, który pauzuje za kartki.

Sobotnie spotkanie poprowadzi Grzegorz Stęchły z Jarosławia. Arbiter z Jarosławia prowadzi w tym sezonie jeden mecz Motoru z MKS Kluczbork. Lublinianie wygrali tamto spotkanie 2:0 i jak do tej pory jest to ich jedyne zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach.