Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Z KSZO o pierwsze zwycięstwo
Z KSZO o pierwsze zwycięstwo

Z KSZO o pierwsze zwycięstwo

W sobotę piłkarze Dolcanu staną przed kolejną szansą na odniesienie pierwszej wygranej w rundzie wiosennej. W spotkaniu 23 kolejki podejmą w Ząbkach KSZO. Jesienią w Ostrowcu Świętokrzyskim wygrali gospodarze po bramce Adriana Sobczyńskiego.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego powalczą w meczu z KSZO o pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Jak do tej pory Dolcanowi udało się zremisować jedno spotkanie ze Stalą Stalowa Wola (1:1 rozegrane awansem jesienią). Pozostałe cztery mecze Ząbkowianie przegrali. Po nienajlepszych wynikach Dolcan spadł w tabeli I ligi na 9 miejsce. W najbliższym spotkaniu trener Mroczkowski będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Po karencji za kartki wracają Marcin Korkuć i Karol Kostrubała. Do zdrowia wrócili także Michał Zapaśnik, Tomasz Kułkiewicz i Jacek Gabrusewicz, którzy ostatnio leczyli kontuzje. Sobotnie spotkanie będzie szczególne dla Huberta Robaszka. 29 -letni pomocnik przeszedł zimą do klubu z Ząbek właśnie z KSZO.

Trener zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego w sobotnim spotkaniu będzie mógł skorzystać z Jarosława Białka. Piłkarz, który w przerwie zimowej zasilił KSZO nie mógł wystąpić w spotkaniu z Wartą z powodu kontuzji. Do zdrowia wrócił także Mikołaj Skórnicki. 31 –letni obrońca w ostatnim spotkaniu nabawił się groźnie wyglądającego urazu. Jednak jak sam podkreśla miał sporo szczęścia i jest gotowy na mecz z Dolcanem: Wydawało mi się początkowo, że uraz jest dużo poważniejszy, jednak zrobiłem prześwietlenie i wyszło tylko, że noga jest mocno stłuczona, nie ma żadnego pęknięcia. Na całej stopie zrobił się krwiak, ale myślę, że na sobotę będę gotowy do gry. Defensywę pomarańczowo- czarnych w spotkaniu w Ząbkach wzmocni Łukasz Matuszczyk, który pauzował ostatnio za żółte kartki.

Sobotnie zawody poprowadzi sędzia Jacek Walczyński z Lublina.