Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Na początek Warta
Na początek Warta

Na początek Warta

W sobotę rozgrywki wznowi I liga. Dolcan podejmie na własnym boisku Wartę Poznań. Drużyna z Wielkopolski zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 29 punktów. Jesienią padł wynik 1:1. Początek sobotniego spotkania o 14:00.

Obie drużyny miały bardzo udaną rundę jesienną. Dolcan gdyby nie dwa mecze wiosenne rozegrane awansem zajmowałby miejsce premiowane awansem do Ekstraklasy. Warta pomimo nie najlepszej sytuacji finansowej potrafiła zając miejsce w środku tabeli. W przerwie zimowej w obu klubach zaszły zmiany personalne w sztabach szkoleniowych jak i w kadrze. Z Dolcanu do Korony odszedł trener Marcin Sasal, który do Kielc ściągnął Macieja Tataja i Grzegorza Lecha. Zarząd Warty nie przedłużył umowy z trenerem Bogusławem Baniakiem.


Nowym trenerem Ząbkowian został Radosław Mroczkowski dla którego będzie to pierwsza samodzielna praca z drużyną seniorską. W miejsce dwóch najlepszych strzelców drużyny pozyskano: Huberta Robaszka z KSZO, Michała Zapaśnika z Zagłębia Lubin, Krystiana Pieczarę z ME GKSu Bełchatów i Karola Kostrubałę z Cracovii. Wszyscy prócz byłego gracza KSZO przyszli na zasadzie wypożyczenia. W meczach sparingowych z nowych piłkarzy najlepiej pokazał się Zapaśnik. Młodzieżowy reprezentant Polski wraca do drużyny z Ząbek po wyleczeniu kontuzji kolana. Dolcan nie zachwycał w przedsezonowych sparingach z dziewięciu meczów wygrał tylko dwa z IV-ligową Sarmatą (4:1) i ŁKSem (3:1). Nowego trenera Dolcanu na pewno cieszy ta druga wygrana. Była to próba generalna dla jego nowych podopiecznych przed inauguracją wiosennych rozgrywek.

W Warcie na stanowisku trenera zatrudniono Marka Czerniawskiego. Były gracz m.in. Lecha w rundzie wiosennej będzie musiał sobie radzić bez najlepszego strzelca zespołu Marcina Klatta, który odszedł do Pogoni Szczecin. Jego miejsce ma zająć Szymon Kaźmierowski, który wraca do Wielkopolski po nieudanej przygodzie w Polonii Warszawa. Innym młodym zawodnikiem, który chce się odbudować w Warcie jest Artur Marciniak. Były kapitan kadry U-20 został wypożyczony na pół roku z GKSu Bełchatów. Prócz młodych zawodników Warta pozyskała jeszcze Damiana Seweryna z Piasta Gliwice i Krzysztofa Strugarka z Polonii Bytom. Tydzień przed meczem z Dolcanem Warta przegrała sparing z Górnikiem Polkowice 1:2, który był próbą geralną przed ligą.

W rundzie jesiennej po bramkach Macieja Tataja i Piotra Reissa padł remis 1:1. W poprzednim sezonie Dolcan pokonał u siebie Wartę po golu Marcina Warakomskiego w 90 minucie.