Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Dolcan : KSZO bez bramek
Dolcan : KSZO bez bramek

Dolcan : KSZO bez bramek

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie 23. kolejki I ligi Dolcanu z KSZO. Piłkarze z Ząbkek zdobyli pierwszy punkt za kadencji trenera Radosława Mroczkowskiego. Goście po raz czwarty zremisowali w tym sezonie na boisku rywali. Jak do tej pory zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego zdobył tylko siedem punktów w meczach wyjazdowych.

Spotkanie w Ząbkach dwóch drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli nie zachwyciło. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Obie drużyny starały się w jak najprostszy sposób stworzyć sytuację podbramkową. Najczęściej były to długie piłki grane z obrony na napastników. Najbliżej zdobycia bramki w pierwszej połowie byli gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sebastiana Ziajki w dobrej sytuacji znalazł się Robert Stawicki. Jednak strzał doświadczonego stopera gospodarzy minął bramkę KSZO. Goście prze pierwsze 45 minut nie zmusili do wielkiego wysiłku Rafała Misztala, który wrócił do bramki Dolcanu po jednym meczu absencji. W 23. minucie podopieczni trenera Czesława Jakołcewicza domagali się karnego, ale sędzia Jacek Walczyński nie dopatrzył się faulu Stawickiego na Krystianie Kanarskim. W drugiej części spotkania śmielej zaatakowali goście. Efektem tego była składna akcja zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego zakończona celnym strzałem Jarosława Wieczorka. Gospodarzy od straty bramki uratował Misztal. W końcówce spotkania podopieczny trenera Radosława Mroczkowskiego mieli szansę na zwycięstwo. Dogodnej sytuacji po dośrodkowaniu Huberta Robaszka (byłego gracza KSZO) nie wykorzystał jednak Karol Kostrubała. Mecz zakończył się remisem. Dolcan jako ostatni zespół I ligi zdobył punkt w tym roku. KSZO po dobrym meczu w ostatniej kolejce z Wartą tym razem nie zachwyciło.

Dolcan: Misztal - Dadacz, Stawicki, Unierzyski, Pawłowicz - Hinc, Kosturbała (66' Korkuć), Ziajka (88' Kułkiewicz), Robaszek - Zapaśnik, Stretowicz (66' Stańczyk).
KSZO: Wróbel - Matuszczyk, Kardas, Ciesielski, Stachurski - Cieciura, Wieczorek (72' Białek), Skórnicki, Frańczak - Kanarski (77' Folc), Cieśliński .
Żółte kartki: Dadacz (Dolcan) - Wieczorek (KSZO). Sędzia: Jacek Walczyński (Lublin). Wdziów: 800.