Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Tataj i Lech w Koronie
Tataj i Lech w Koronie

Tataj i Lech w Koronie

Maciej Tataj i Grzegorz Lech zostali piłkarzami Korony Kielce. Maciej podpisał 2,5 letnią umowę, a Grzegorz związał się z drużyną z Kielc do końca 2012 roku. Obu zawodnikom bardzo dziękujemy za grę w naszym klubie i życzymy powodzenia w nowej drużynie.
Maciej Tataj przyszedł do naszego klubu w styczniu 2008 roku. Najpierw był tylko wypożyczony z Polonii Warszawa. 30 –letni napastnik walnie przyczynił się do awansu Dolcanu z III ligi do I (reorganizacja lig) strzelając w 14 meczach aż 19 bramek. Po okresie wypożyczenia Dolcan wykupił piłkarza z Polonii. Wciągu dwóch lat gry w naszym klubie Maciej wystąpił w 68 meczach strzelając w nich 41 bramek. W obecnym sezonie popularny „Tati” jest liderem klasyfikacji strzelców Unibet I ligi z 12 golami na koncie.

Grzegorz Lech do Ząbek trafił przed tym sezonem z drugoligowego OKSu 1945 Olsztyn. Był podstawowym zawodnikiem zespołu trenera Marcina Sasala. Wystąpił we wszystkich 19 ligowych spotkaniach Dolcanu w tym sezonie, w których strzelił 4 bramki. 27 – letni pomocnik zagrał również w 3 meczach Pucharu Polski.

Obok Tataja i Lecha do Korony Kielce został wypożyczony Artur Jędrzejczyk z Legii Warszawa. 22- letni obrońca w poprzednim sezonie występował w naszym klubie.