Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Radosław Mroczkowski oficjalnie trenerem Dolcanu Ząbki
Radosław Mroczkowski oficjalnie trenerem Dolcanu Ząbki

Radosław Mroczkowski oficjalnie trenerem Dolcanu Ząbki

22. grudnia na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przez klubu Sławomir Doliński wraz z dyrektorem sportowym Jerzym Szczęsnym przedstawił nowego trenera Dolcanu Ząbki. Następcą Marcina Sasala został Radosław Mroczkowski. Nowy szkoleniowiec Ząbkowian podpisał 1,5 roczny kontrakt. Dla trenera Mroczkowskiego będzie to pierwsza samodzielna praca z seniorską drużyną. Oprócz funkcji pierwszego trenera, nie zaszły inne zmiany w sztabie szkoleniowym Dolcanu.

42-letni Radosław Mroczkowski jest absolwentem Warszawkiej Akademii Wychowania Fizycznego. Jako piłkarz występował jako pomocnik lub obrońca. Grał tylko na zapleczu poważnego ligowego futbolu, bo w Starcie Łódź. Ale i tam mógł się wiele nauczyć, ponieważ przez pewien okres ćwiczył pod kierunkiem wybitnego fachowca, Jacka Machcińskiego – trenera, który jako pierwszy doprowadził Widzew Łódź do mistrzostwa Polski.
Jako szkoleniowiec skupił się głównie na pracy z młodzieżą. Opiekował się nią w Starcie, Widzewie Łódź i w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierz Górskiego. W łódzkim okręgu prowadził też kadry młodzieżowe. Potem pracował w PZPNie. Samodzielnie prowadził kadrę U-18 i U-19. Prowadził w nich m.in.: Macieja Korzyma czy Kamial Grosickiego. W 2008 został członkiem sztabu trenerskiego Leo Beenhakkera. Ostanio razem z Andrzejem Dawidziukiem prowadził kadrę U-23, w zremisowanym meczu z Portugalią 0:0.

Trenerowi Mroczkowskiemu najbardziej podoba się gra Barcelony oraz styl demonstrowany przez Brazylijczyka Kakę. I sam chce, pracując ze swymi podopiecznymi, dążyć do takich właśnie ideałów futbolowego piękna. Twierdzi, że jako trener szczególnie dużo zawdzięcza swemu „przewodnikowi”, Andrzejowi Zamilskiemu. Jeśli zaś idzie o wzorce zagraniczne, szalenie ceni szkoleniową myśl Hiszpana Rafaela Beniteza.