Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Marcin Sasal trenerem Korony Kielce
Marcin Sasal trenerem Korony Kielce

Marcin Sasal trenerem Korony Kielce

Trener Marcin Sasal zosta nowym szkoleniowcem Korony Kielce. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego po ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin (remis 3:3 przyp red.) Marka Motykę. Trenerowi Sasalowi dziękujemy za dwa laty spędzone w naszym klubie i życzymy sukcesów w nowym miejscu pracy.
Trener Marcin Sasal przyszedł do naszego klubu w styczniu 2008 roku, zastępując na stanowisku szkoleniowca Dolcanu Piotra Szczechowicza. Miał już wtedy na koncie prowadzenie m.in.: GLKS Nadarzyn (IV liga), Mazura Karczew (IV liga ) i Mazowsza Grójec (III liga). To on ponownie wprowadził Ząbkowian na zaplecze Ekstraklasy. W poprzednim sezonie Dolcan pod jego wodzą zajął 8. miejsce w 1 lidze, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu. Jeszcze lepiej zespół pod okiem trenera Sasala wypadł w minionej rundzie Unibet 1. ligi. Na półmetku bieżących rozgrywek Dolcan zajmuje wysokie 4. miejsce ze stratą czterech punktów do premiowanej awansem pozycji.
Nowy klub trenera Marcina Sasala zajmuje zaledwie 13. lokatę w Ekstraklasie z dorobkiem trzynastu punktów. Korona Kielce ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Złocisto-krwiści zagrają także w ćwierćfinale Pucharu Polski, po tym jak pokonali jeszcze pod wodzą Marka Motyki nasz zespół.